Noras išsipildė - pasipuošei nauju pirsingu. Sveikiname! Tai labai džiugi ir jaudinanti akimirka! Kad šis džiaugsmas neapkarstų, turime keletą patarimų, kaip prižiūrėti žaizdą, kad apsaugotumėte ją nuo bakterijų ir kad žaizda kuo greičiau ir saugiai užgytų.
Naujo pirsingo vieta kelias dienas gali būti patinusi, paraudusi ir jautri. Taip pat gali pakraujuoti. Jei paraudimas, kraujavimas ir patinimas tęsiasi ilgiau nei kelias dienas, reikėtų kreiptis į gydytoją. Neatidėliotinas gydymas gali padėti išvengti rimtesnių komplikacijų.
Kad išvengtumėte infekcijos ir padėtumėte žaizdai gyti greičiau, svarbu:

- Valyti pirsingo vietą. Prieš valydami odą, pirmiausia nusiplaukite rankas su muilu. Pirsingo vietą valykite du kartu per dieną su vandeniu ir muilu. Bent kartą per dieną žaizdą dezinfekuokite.
- Burnos pirsingą valykite su burnos skalavimo priemone. Jei pasipuošėte nauju auskaru liežuvį, skruostą ar lūpą, kaskart po valgio ir prieš einant miegoti skalaukite burną su antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje nėra alkoholio. Dantų šepetėlį pasikeiskite į naują, švelnų, kad išvengtumėte bakterijų patekimo į burną. Žaizdai sugijus, nakčiai išsiimkite auskarą ir jį nuvalykite, kad išvengtumėte užkrato. Taip pat galite jį išsiimti valgydami ar užsiimdami sunkia fizine veikla.
- Venkite maudynių. Kol pirsingas sugis, geriausia būtų susilaikyti nuo aktyvių maudynių vonioje, sūkurinėje vonioje, ežere, upėje ar baseine, nes tai didina infekcijos riziką.
- Nedirginkite odos. Pasistenkite neliesti, nežaisti su nauju pirsingu, nesukinėti auskaro, nebent jį valote. Taip pat stenkitės pasirinkti tokią aprangą, kad drabužiai nesiliestų su pirsingo vieta. Odos dirginimas gali ją suerzinti, o tai atitolina gijimą.
- Išlaikykite pirsingą vietoje. Dauguma pirsingų gyja nuo šešių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo pirsingo vietos ir individualių odos gijimo savybių. Visą gijimo laikotarpį, net ir nakties metu, auskarą reikia laikyti vietoje, kad neužsivertų skylė.
- Kantrybės. Nors tenka palaukti kelias savaites, kol pirsingas sugis, tačiau laukti verta, nes netrukus galėsite laisvai džiaugtis naujuoju pirsingu ir galbūt net pagalvoti apie naują. :)
Atminkite, jog kilus klausimams, visuomet galite kreiptis į savo gydytoją ar pirsingo meistrą, kuris padės atsakyti į rūpimus klausimus.