Noras išsipildė - pasipuošėte nauju pirsingu. Tai džiugi ir jaudinanti akimirka!

Deja, kartais pasitaiko, jog naujai įvertas auskaras sukelia papildomų rūpesčių. Atsiranda patinimas, išskyros, skausmas, karštis, paraudimas. Tai nepageidaujamos infekcijos požymiai.

Kad taip nenutiktų, štai keli patarimai, kaip prižiūrėti naują pirsingą, kad gijimas būtų lengvas ir be komplikacijų.

 1. Švarios rankos. Prieš liečiant pirsingą būtina nusiplauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu. Kai nėra būtina, stenkitės jo neliesti, kad į žaizdą nepatektų bakterijos.

 2. Fiziologinis tirpalas. Du kartus per dieną valykite pirsingą fiziologiniu tirpalu. Galite jo įsigyti vaistinėje arba pasigaminti patys, sumaišę nejoduotą druską su šiltu distiliuotu vandeniu.

 3. Venkite alkoholio ar vandenilio peroksido. Pirsingo priežiūrai nenaudokite alkoholio, vandenilio peroksido ar bet kokių stiprių cheminių medžiagų, kurios gali sudirginti odą ir sulėtinti gijimą.

 4. Valykite švelniai. Žaizdos vietą patepkite druskos tirpalu. Naudokite vatos tamponą arba švarų popierinį rankšluostį. Švelniai pašalinkite susidariusią plutelę ar nešvarumus.

 5. Nesukinėkite auskaro. Tai gali sudirginti odą ir į žaizdą gali patekti bakterijų.

 6. Venkite per dažno valymo. Kaip dažnai reikėtų valyti pirsingą, priklauso nuo jo vietos. Tačiau paprastai reikėtų tai daryti du kartus per dieną: pabudus ryte ir vakare prieš einant miegoti.

 7. Venkite maudynių. Kol pirsingas sugis, geriausia būtų susilaikyti nuo maudynių vonioje, sūkurinėje vonioje, ežere, upėje ar baseine, nes tai didina infekcijos riziką.

 8. Venkite makiažo priemonių ir losjonų. Nenaudokite makiažo, losjonų ar kitų panašių priemonių ant pirsingo, nes jie turi savybę "užrakinti" bakterijas žaizdos viduje. Tai paskatintų jų dauginimąsi ir infekcijos riziką.

 9. Tinkami auskarai. Įsitikinkite, kad papuošalai pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, tokių kaip chirurginis plienas, titanas ar bioplastikas. Venkite nikelio ar kitų prastos kokybės metalų, kurie gali sukelti alergiją. Bioplastiko auskarai daugumai taip pat yra hipoalergiški.

 10. Neišimkite auskarų, kol pirsingas visiškai neužgijęs, nebent taip patartų specialistas. Išėmus jį prieš laiką gali atsirasti komplikacijų.

 11. Nemiegokite ant pirsingo. Stenkitės pasirinkti tokią miego poziciją, kad išvengtumėte papildomos trinties ar dirginimo.

 12. Rinkitės laisvus drabužius. Jei auskaras yra toje vietoje, kuri liečiasi su drabužiais, dėvėkite laisvus, švarius drabužius, kad sumažintumėte trintį.

 13. Sveikas gyvenimo būdas. Laikykitės sveikos gyvensenos, tai paskatins natūralų gijimo procesą. Svarbu subalansuota mityba, reguliari mankšta ir geras miegas.

 14. Kreipkitės į specialistą. Atminkite, jog kilus klausimams, visuomet galite kreiptis į savo gydytoją ar pirsingo meistrą, kuris padės atsakyti į rūpimus klausimus.

 15. Kantrybės. Gijimo laikas priklauso nuo pirsingo vietos. Tačiau laukti verta, ir netrukus galėsite džiaugtis sveiku pirsingu, o galbūt net pagalvoti apie naują.